X
تبلیغات
زولا
زمان ثبت : جمعه 10 شهریور 1391 در ساعت 12:14 ب.ظ ~ چاپ مطلب
نویسنده : بهار

عنوان : مفید در برابر باد شمالی


این کتاب رو تازه تموم کردم و بد ندوستم بیام و به شما هم معرفیش کنم. کتاب خیلی خیلی جالبی بود و مناسب دنیای امروز ما. دنیایی که گاهی اوقات آدم واقعیت رو از تخیل نمیتونه تمیز بده و یا مجازی و غیرمجازی با هم جاهاشون عوض میشوند. دنیای امروزی مخلوط شده با اینترنت که همواره آدم رو گیج و سردرگم میکنه.

نویسنده: دانیل گلاتائور

مترجم: شهلا پیام

انتشارات: ققنوس

تعداد صفحه: 247

سال انتشار: 1391

خلاصه داستان:

مفید در برابر باد شمالی مجموعه‌ای از نامه‌هایی است که توسط ای‌میل نوشته شده‌اند. عشق و مفهوم بنیادین آن از دیرباز محل تفاهم و عدم تفاهم بین زن و مرد بوده است و رابطه‌های عمیق حکایت از روانشناسی و روانکاوی زن‌ها و مردهایی دارد که مفهوم عشق حقیقی را شکل داده‌اند. نویسندة این کتاب در اصل روزنامه‌نگاری است که همکاری دائمی با یکی از روزنامه‌های پر تیراژ آلمانی دارد. در دانشگاه روانشناسی بالینی خوانده و در این کتاب بر اساس یک تصادف غیرمنتظره صحنه‌ها و رویدادهای به یادماندنی در برابر دیدگان مخاطب خلق می‌کن . داستان از آنجا شروع می‌شود که خانم « روتنر » توسط ای‌میل خواهان فسخ اشتراک مجلاتش از انتشارات لایکه می‌شود چرا که معتقد است سطح کیفیت این مجله‌ها مدام در حال پایین آمدن است و او دارد پول‌های خود را هدر می‌دهد و ... اما او اشتباهی نامه را به جای دیگری می‌فرستد و بدین وسیله با فردی به نام لئو لایکه آشنا می‌شود که این خود سرآغاز ماجراست...

توضیحات پشت جلد:

لئو لایکه ایمیلهایی از غریبه ای به نام امی روتنر دریافت می‌کند و از روی ادب جواب می‌دهد؛ از آنجایی که امی خود را جذب پاسخ ایمیل می‌شود و به لئو جواب می‌دهد. بعدها لئو اعتراف می‌کند: امی عزیز، من به شما علاقه‌مندم اما می‌دانم که این علاقه‌مندی بیهوده و محال است، پس از اندک زمانی امی اعتراف می‌کند: سطور شما و قافیه‌بندهای من مردی را پیش رویم مجسم می‌کنند که احساس می‌کنم واقعاً وجود دارد.

به نظر می‌رسد اولین ملاقات حضوری فقط منوط به زمان است، اما این سؤال آنچنان هر دو را به دلشوره میندازد که مدتی مردد از جواب دادن به آن طفره می‌روند. آیا ایمیلهای مملو از عشقی که فرستاده، دریافت و ذخیره شده‌اند به ملاقات و آشنایی حضوری منتهی خواهند شد؟ و در این صورت بعدش چه می‌شود؟